Un accident rutier grav a avut loc în această dimineață în localitatea Techirghiol.
Din primele informații, în evenimentul rutier au fost implicate un microbuz și un autoturism.
Potrivit ISU Dobrogea, în microbuz se aflau 7 persoane, iar în autoturism erau 2 oameni. Șoferul autoturismului a rămas încarcerat, însă, spun pompierii, era conștient și cooperant.
La fața locului au intervenit un echipaj de pompieri de la Tuzla și unul din Portul Constanța cu mai multe autospeciale și două echipaje SMURD.
8 persoane, printre care o fată de 15 ani, au fost transportate la spital.
Vom reveni cu amănunte.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului, instituției care a transmis informarea ori persoanelor (fizice/juridice) care au contribuit la realizarea lui, prin acordarea de informații, declarații, documente justificative etc.
Din acest motiv, publicația Stirilemedia.ro nu își asumă răspunderea pentru informațiile și detaliile publicate de autori, cu atât mai mult a celor ce au mențiunea DIN SURSE. Acestea reprezintă informații furnizate de terțe persoane, incluisv sub protecția anonimatului (la solicitarea lor).
Conținutul website-ului este destinat exclusiv informării publice și conține informații care nu sunt denaturate, cu excepția articolelor de tip pamflet în care se face această precizare. Copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conținutului acestui website (în limita a 500 de caractere, fără a cita sursa) este interzisă. Atenție! La articolele DIN SURSE, pentru exploatarea conținutului este obligatorie citarea sursei de 3 ori pe parcursul scrierii, cu link către publicația ȘtirileMedia.
Vă rugăm să aveți în vedere faptul că toate comentariile la articole sunt moderate, pentru a evita injuriile, calomniile, informațiile false, motiv pentru care vă încurajăm să comentați folosind un limbaj decent, evitând atacuri la persoană și informații false.