Medhouse banner

(Video) Constanța: Percheziții într-un dosar penal de furt și furt calificat

Date:

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Constanța – Secția 2 Poliție, sub coordonarea procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Constanța, au efectuat astăzi, 8 decembrie, percheziții domiciliare la locuințele a patru bărbați, cu vârste cuprinse între 23 și 32 de ani, bănuiți de comiterea infracțiunilor de furt și furt calificat.

Astfel, în perioada septembrie – noiembrie a.c., aceștia ar fi sustras, în mod repetat, mai multe bunuri dintr-un hipermarket din muncipiul Constanța, cauzând un prejudiciu de aproximativ 15.000 de lei.

În urma efectuării perchezițiilor, au fost descoperite și ridicate bunuri cu valoare probatorie.

Cercetările în acest caz sunt continuate sub coordonarea procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Constanța, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de furt și furt calificat.

La acțiune au participat luptători din cadrul Serviciului pentru Acțiuni Speciale și polițiști din cadrul Poliției Orașului Ovidiu.

spot_img
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului, instituției care a transmis informarea ori persoanelor (fizice/juridice) care au contribuit la realizarea lui, prin acordarea de informații, declarații, documente justificative etc.

Din acest motiv, publicația Stirilemedia.ro nu își asumă răspunderea pentru informațiile și detaliile publicate de autori, cu atât mai mult a celor ce au mențiunea DIN SURSE. Acestea reprezintă informații furnizate de terțe persoane, incluisv sub protecția anonimatului (la solicitarea lor).

Conținutul website-ului este destinat exclusiv informării publice și conține informații care nu sunt denaturate, cu excepția articolelor de tip pamflet în care se face această precizare. Copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conținutului acestui website (în limita a 500 de caractere, fără a cita sursa) este interzisă. Atenție! La articolele DIN SURSE, pentru exploatarea conținutului este obligatorie citarea sursei de 3 ori pe parcursul scrierii, cu link către publicația ȘtirileMedia.

Vă rugăm să aveți în vedere faptul că toate comentariile la articole sunt moderate, pentru a evita injuriile, calomniile, informațiile false, motiv pentru care vă încurajăm să comentați folosind un limbaj decent, evitând atacuri la persoană și informații false.

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Distribuie postarea:

Abonează-te

Cele mai citite

Articole similare

(Foto) Cetățean ucrainean căutat de autorități, reținut în Dolj | Ascunsese peste 343.000 de euro într-un microbuz

Peste 343.000 de euro, descoperiți ascunși într-un microbuz condus...

Afaceri ilegale în turism | Peste 1,1 milioane de lei furați prin evaziune fiscală și înșelăciune

Percheziții de proporții ale polițiștilor din Constanța în județul...