Medhouse banner

Un bărbat din Constanța a fost adus din Germania de polițiști. Pe numele lui a fost emis un mandat de arestare preventivă

Date:

Urmăriți la nivel internațional, aduși în țară de polițiști

La data de 30 ianuarie 2024, polițiștii au adus în țară 4 persoane, ce aveau emise pe numele lor mandate de executare a pedepsei cu închisoarea sau de arestare preventivă.

Astfel, a fost adus din Frankfurt, Germania, un bărbat, de 35 de ani, din Iași, urmărit internațional pentru skimming. Tribunalul Iași a emis pe numele acestuia un mandat de arestare preventivă.

De asemenea, un bărbat, de 45 de ani, din Constanța, a fost escortat din Frankfurt, Germania, având emis de către Judecătoria Constanța un mandat de arestare preventivă pentru infracțiuni rutiere.

Un alt bărbat, de 32 de ani, din Mureș, a fost escortat din Frankfurt, Germania, fiind urmărit internațional pentru furt. Judecătoria Bicaz a emis pe numele acestuia un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, fiind condamnat la 4 ani și 4 luni de închisoare.

Totodată, o escortă a Poliției Române a adus un bărbat, de 31 de ani, din Bihor, urmărit internațional pentru furt calificat. Acesta a fost adus din Zurich, Elveția, având emis de către Judecătoria Arad, pe numele lui, un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de 3 ani și 2 luni.

Cei în cauză au fost încarcerați, în vederea executării mandatelor.

spot_img
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului, instituției care a transmis informarea ori persoanelor (fizice/juridice) care au contribuit la realizarea lui, prin acordarea de informații, declarații, documente justificative etc.

Din acest motiv, publicația Stirilemedia.ro nu își asumă răspunderea pentru informațiile și detaliile publicate de autori, cu atât mai mult a celor ce au mențiunea DIN SURSE. Acestea reprezintă informații furnizate de terțe persoane, incluisv sub protecția anonimatului (la solicitarea lor).

Conținutul website-ului este destinat exclusiv informării publice și conține informații care nu sunt denaturate, cu excepția articolelor de tip pamflet în care se face această precizare. Copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conținutului acestui website (în limita a 500 de caractere, fără a cita sursa) este interzisă. Atenție! La articolele DIN SURSE, pentru exploatarea conținutului este obligatorie citarea sursei de 3 ori pe parcursul scrierii, cu link către publicația ȘtirileMedia.

Vă rugăm să aveți în vedere faptul că toate comentariile la articole sunt moderate, pentru a evita injuriile, calomniile, informațiile false, motiv pentru care vă încurajăm să comentați folosind un limbaj decent, evitând atacuri la persoană și informații false.

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Distribuie postarea:

Abonează-te

Cele mai citite

Articole similare

Exponatul săptămânii: Sania de treierat („dicanie”) din colecția de etnografie

Descoperiți „dicania”, unealta tradițională de la sfârșitul secolului al...

Se oprește apa în Zona de Nord din municipiul Medgidia!

RAJA conectează noi conducte la sistemul centralizat din Medgidia RAJA...

Paștele Blajinilor: Semnificația „Paștelui Mic” și tradițiile uitate ale poporului român

Obiceiuri de Paștele Blajinilor: De ce dăm ouăle de-a...

(Foto) Atenție, șoferi și pietoni! Regulă nouă de circulație în zona Doraly Mall

Trecerea de pe Șoseaua Mangaliei a fost semaforizată Un nou...