Medhouse banner

(Foto) Mașină de 20.000 de euro, căutată în Franța, oprită la Foeni!

Date:

Un cetățean albanez a rămas fără mașină la intrarea în România

Poliţiştii de frontieră din cadrul Punctului de Trecere a Frontierei Foeni, județul Timiș, au depistat, la controlul de frontieră, un cetățean albanez care a încercat să intre în ţară cu un autoturism căutat de autorităţile din Franța.

În data de 22.04.2026, ora 17:00, în Punctul de Trecere a Frontierei Foeni, judeţul Timiș, s-a prezentat pentru efectuarea formalităţilor de control, pe sensul de intrare în ţară, un cetăţean albanez, la volanul unui autoturism  înmatriculat în Italia.

În urma verificărilor specifice, poliţiştii de frontieră au constatat că autoturismul figurează în bazele de date ca fiind bun căutat pentru confiscare, alertă introdusă de autorităţile din Franța. Persoana în cauză a declarat faptul că a achiziționat autoturismul de la o persoană necunoscută din Italia, fără a avea cunoștință despre faptul că acesta ar fi căutat de către autorități.

Drept urmare, autoturismul, în valoare de aproximativ 20.000 de euro, a fost indisponibilizat la sediul sectorului. În continuare sunt efectuate cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tăinuire, iar la finalizarea acestora vor fi dispuse măsurile legale ce se impun.

spot_img
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului, instituției care a transmis informarea ori persoanelor (fizice/juridice) care au contribuit la realizarea lui, prin acordarea de informații, declarații, documente justificative etc.

Din acest motiv, publicația Stirilemedia.ro nu își asumă răspunderea pentru informațiile și detaliile publicate de autori, cu atât mai mult a celor ce au mențiunea DIN SURSE. Acestea reprezintă informații furnizate de terțe persoane, incluisv sub protecția anonimatului (la solicitarea lor).

Conținutul website-ului este destinat exclusiv informării publice și conține informații care nu sunt denaturate, cu excepția articolelor de tip pamflet în care se face această precizare. Copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conținutului acestui website (în limita a 500 de caractere, fără a cita sursa) este interzisă. Atenție! La articolele DIN SURSE, pentru exploatarea conținutului este obligatorie citarea sursei de 3 ori pe parcursul scrierii, cu link către publicația ȘtirileMedia.

Vă rugăm să aveți în vedere faptul că toate comentariile la articole sunt moderate, pentru a evita injuriile, calomniile, informațiile false, motiv pentru care vă încurajăm să comentați folosind un limbaj decent, evitând atacuri la persoană și informații false.

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Distribuie postarea:

Abonează-te

Cele mai citite

Articole similare

Sfântul Gheorghe, „Străjerul Primăverii”, celebrat de peste un milion de români

Sfântul Gheorghe, „Purtătorul de Biruință”: Tradiții și obiceiuri Astăzi, 23...

(Foto) Acțiune de amploare a ARBDD. 9,5 tone de unelte de pescuit ilegale, distruse!

Peste 6.000 de unelte confiscate de ARBDD au fost...

(Foto) INCDM „Grigore Antipa” susține candidatura Dobrogei pentru titlul european din 2029

Institutul Național de Cercetare-Dezvoltare Marină „Grigore Antipa” se alătură...

Președintele României a promulgat Legea pentru prevenirea și combaterea femicidului

Pedepse aspre pentru agresori. Nicușor Dan a semnat legea...