Pompierii din Galați intervin pentru stingerea unui incendiu la o biserică
Pompierii militari din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență „General Eremia Grigorescu” al județului Galați intervin pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o biserică din municipiul Galați, zona Micro 20.





La fața locului acționează două autospeciale de stingere cu apă și spumă, o autocisternă, o autoscară de intervenție și salvare de la înălțime, precum și un echipaj SMURD.
Incendiul se manifestă cu degajări mari de fum, însă până la acest moment nu au fost anunțate victime.
UPDATE: Incendiul a fost lichidat. Cauza probabilă a producerii incendiului este o lumânare uitată aprinsă.
Sursă foto/video: ISU Galați
