Primul pas spre locul 5 a fost făcut! Urmează marea confruntare de la Lugoj
Dramatism, atmosferă extraordinară în tribune, volei spectacol! Au fost ingredientele unei seri speciale la Sala Sporturilor, unde CSM Constanța a câștigat primul meci al disputei cu CSM Lugoj pentru locurile 5-6 în Divizia A1.
Susținute de un public admirabil, voleibalistele antrenate de Florin Voinea și Radu Began s-au impus cu 3-2 (25-18, 18-25, 20-25, 27-25, 15-9), după ce au salvat o minge de meci în setul al patrulea, la 23-24! Au evoluat: Asonja 16 puncte, James 14p, 28 preluări (46% pozitive, 14% excelente), Cimpu 13p, Lupescu 13p, 24 preluări (29%, 21%), Biberdzic 10p, Rocha 7p, Spînoche 2p, Postea 1p, Manole – libero 16 preluări (44% pozitive, 38% excelente), Mihalcea, Toma, Jeileanu, Cristea.
„Felicitări tuturor! Mulțumiri spectatorilor, care au împins echipa de la spate în momentele dificile și au făcut ca sala să pară arhiplină!”, a transmis CSM Constanța.
Urmează meciul 2, la Lugoj, pe 8 aprilie, și, dacă va fi nevoie, meciul decisiv la Constanța, pe 15 aprilie.
Sursă foto: CSM Constanța
