Poliştii constănţeni s-au întors în clasă pentru o zi
Zeci de elevi din județul Constanța s-au întâlnit, ieri, cu poliţiştii constănţeni. Acţiunea a fost organizată pentru a se cunoaște mai bine, pentru a înțelege cum funcționează structurile de ordine publică și pentru construi o relație de încredere reciprocă.
Polițiștii le-au vorbit elevilor despre profesia lor și i-au învățat cum să evite pericolele din mediul online și cum pot fi în siguranță acasă, pe stradă și la școală. De asemenea, le-au expus pericolele consumului de substanțe interzise.
Elevii s-au arătat deosebit de interesați și de celelalte teme abordate, cum ar fi violența și discriminarea, învățând despre comportamentul corect în societate și despre respectul și sprijinul reciproc între colegi.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului, instituției care a transmis informarea ori persoanelor (fizice/juridice) care au contribuit la realizarea lui, prin acordarea de informații, declarații, documente justificative etc.
Din acest motiv, publicația Stirilemedia.ro nu își asumă răspunderea pentru informațiile și detaliile publicate de autori, cu atât mai mult a celor ce au mențiunea DIN SURSE. Acestea reprezintă informații furnizate de terțe persoane, incluisv sub protecția anonimatului (la solicitarea lor).
Conținutul website-ului este destinat exclusiv informării publice și conține informații care nu sunt denaturate, cu excepția articolelor de tip pamflet în care se face această precizare. Copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conținutului acestui website (în limita a 500 de caractere, fără a cita sursa) este interzisă. Atenție! La articolele DIN SURSE, pentru exploatarea conținutului este obligatorie citarea sursei de 3 ori pe parcursul scrierii, cu link către publicația ȘtirileMedia.
Vă rugăm să aveți în vedere faptul că toate comentariile la articole sunt moderate, pentru a evita injuriile, calomniile, informațiile false, motiv pentru care vă încurajăm să comentați folosind un limbaj decent, evitând atacuri la persoană și informații false.