Asociaţia Tomis Antidrog îşi întrerupe activitatea după 14 ani!
A apărut prima reacţie după ce Selly a primit, la Constanţa, o diplomă de onoare pentru implicarea sa în lupta antidrog și susținerea tinerilor ambasadori ai schimbării. Preşedintele Asociaţiei Tomis Antidrog anunţă că încetează activitatea! George Drăgan nu este de acord cu diploma primită de artist, în condiţiile în care Andrei Șelaru este co-fondator al festivalului „Beach Please”, un eveniment cunoscut şi pentru faptul că poliţiştii confiscă în fiecare an droguri de la participanţi.
Mai mult, artistul Wiz Khalifa a fumat anul trecut un „joint”, chiar pe scena de la festivalul „Beach, Please”. George Drăgan a postat pe pagina sa oficială de Facebook un mesaj în care anunţă încetarea activităţii asociaţiei pe care o conduce.
„Începând de astăzi, activitatea Asociației Tomis Antidrog …ÎNCETEAZĂ! Dacă Selly a primit diploma de onoare în Constanta pentru combaterea DROGURILOR …uitând ce se intamplă la festivalul organizat de el ….e CLAR!
De 14 ani fac această activitate si NICIO INSTITUȚIE nu m-a invitat sau premiat vreodată cu ceva!
Succes, CONSTANȚA!
Aveți grijă de voi, tineri ai generației Z, părinti – ATENȚIE LA NEATENȚIE, iar cei care au aplaudat această inițiativă sper să ducă mai departe munca de prevenție ….!!!!!!“, a postat George Dr[gan.
Reamintim că Andrei Șelaru (alias Selly), co-fondator al festivalului Beach, Please!, a participat la conferința „Alternative – să fii cool”, un eveniment organizat de Inspectoratul Școlar Județean Constanța, în cadrul proiectului național SAVE, dedicat prevenirii consumului de substanțe în rândul tinerilor.
„Distracția nu înseamnă droguri. Poți să te simți bine, să dansezi, să te bucuri de muzică, fără substanțe interzise. E important ca tinerii să înțeleagă că drogurile nu te fac mai interesant sau mai valoros. Din contră, îți distrug viața”, a declarat Selly.
