Aur și bronz, la Campionatele Naționale de tenis de masă seniori de la Izvorani!
Aur și bronz pentru sportivii de la CSM Constanța la Campionatele Naționale de tenis de masă seniori de la Izvorani!
Cristian Chirița (CSM Constanța) a devenit campion național la dublu, alături de fratele său Iulian Chirița (Rapid București)!
Deși nu erau cotați printre favoriți, cei doi i-au învins în finală cu 3-1 pe Ovidiu Ionescu (CSM Gloria Buzău) și Alin Spelbuș (Rapid București), după ce trecuseră în semifinale, tot cu 3-1, de Darius Toma (CSM Gloria Bistrița) și Dragoș Bujor (CSA Steaua București).
Elena Zaharia și Andreea Dragoman: medalia de bronz
Elena Zaharia (CSM Constanța), în tandem cu Andreea Dragoman (CSA Steaua București), a obținut medalia de bronz la dublu fete. Cele două au cedat în semifinale în fața rapidistelor Irina Ciobanu și Adina Diaconu, care aveau să devină campioane.
Bronz la dublu și pentru junioarele Bianca Mei-Roșu și Andrea Teglas, sportivele noastre în competițiile internaționale, care au evoluat acum pentru LPS „Nicolae Rotaru” Constanța.
„Felicitări, sportivilor noștri, antrenorilor Viorel Filimon, Anamaria Sebe și Cristian Grigore și psihologului Mioara Șincan! Hai, Constanța!”, a scris CSM Constanța pe pagina de facebook.
Sursă foto: facebook/CSM Constanța
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului, instituției care a transmis informarea ori persoanelor (fizice/juridice) care au contribuit la realizarea lui, prin acordarea de informații, declarații, documente justificative etc.
Din acest motiv, publicația Stirilemedia.ro nu își asumă răspunderea pentru informațiile și detaliile publicate de autori, cu atât mai mult a celor ce au mențiunea DIN SURSE. Acestea reprezintă informații furnizate de terțe persoane, incluisv sub protecția anonimatului (la solicitarea lor).
Conținutul website-ului este destinat exclusiv informării publice și conține informații care nu sunt denaturate, cu excepția articolelor de tip pamflet în care se face această precizare. Copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conținutului acestui website (în limita a 500 de caractere, fără a cita sursa) este interzisă. Atenție! La articolele DIN SURSE, pentru exploatarea conținutului este obligatorie citarea sursei de 3 ori pe parcursul scrierii, cu link către publicația ȘtirileMedia.
Vă rugăm să aveți în vedere faptul că toate comentariile la articole sunt moderate, pentru a evita injuriile, calomniile, informațiile false, motiv pentru care vă încurajăm să comentați folosind un limbaj decent, evitând atacuri la persoană și informații false.