Medhouse banner

Gașca Zurli pregătește 12 spectacole în București în 2025, în prima stagiune din istoria trupei

Date:

Trupa va avea câte un spectacol pentru fiecare lună

Anul 2025 se anunță a fi unul plin de evenimente pentru prietenii iubitelor personaje din Gașca Zurli. Trupa fenomen le-a pregătit copiilor și familiilor lor nu una, ci 12 mari întâlniri. În fiecare lună Gașca Zurli va organiza câte un spectacol în București. Primul dintre acestea, „Bucurie în farfurie”, va avea loc pe 24 ianuarie, chiar de Mica Unire, în Sala Luceafărul, de la ora 11:00. Biletele pentru acest spectacol pot fi achiziționate deja de pe zurli.ro

Copiii vor învăța de la prietenii lor Zurli despre importanța timpului petrecut împreună cu cei dragi, în jurul meselor în familie, dar și despre rolul pe care alimentele sănătoase îl au în dezvoltarea armonioasă: fizică și psihică, deopotrivă. 

„Mă bucur foarte tare să văd că un vis mai vechi se împlinește în 2025. De multă vreme îmi doresc să pot să le ofer copiilor din București o stagiune Zurli. Am reușit să punem în agendă un spectacol pe lună. Începem pe 24 ianuarie, sărbătorim împreună Ziua Unirii. Urmăriți calendarul și pregătiți-vă pentru multe surprize în noul an!”, a declarat Mirela Retegan.

„Când Tanti Prezentatoarea nu-i acasă, facem ce vrem noi la masă! Bucurie în farfurie se întoarce în București! Primele mele luni de Prezentatoare au fost petrecute cu acest spectacol, în orașul pe care-l numesc acasă. Sunt fericită să vă anunțăm că urmează câte un spectacol în fiecare lună din 2025. Vor fi spectacole diferite, jucăușe și frumoase și se vor ține în Sala Luceafărul. Abia aștept să devenim Frați de Gașcă, să învățăm și să ne jucăm împreună cu toți prietenii din București”, a declarat Maya Sorian.

În Universul Zurli, fiecare spectacol este plin de emoție și de învățăminte pe care copiii din sală, și nu numai, le deprind prin joc și joacă. Tanti Prezentatoarea, mama Mayei și a tuturor personajelor Zurli, încurajează râsul, vulnerabilitatea, lacrimile de bucurie și curiozitatea. „Cele mai grele lucruri copiii le învață cel mai ușor prin joc și poveste”, e credința cu care Tanti Prezentatoarea, Mirela Retegan, a crescut-o pe Maya și a construit toată Lumea Zurli, iar spectacolele Zurli îi ghidează pe părinți și pe copii într-o călătorie transformatoare, plină de învățăminte. 

În spectacolul „Zurli Super Show”, programat să se desfășoare în luna februarie a anului viitor, personajele Zurli, Maya și Tanti Prezentatoarea vor cânta cele mai frumoase cântece împreună cu copiii din sală, vor dansa și vor învăța împreună, despre sentimente și emoții cu ajutorul joculețelor distractive și al poveștile pline de învățăminte. 

Stagiunea va continua în prima lună a primăverii cu un spectacol emoționant, dedicat tuturor mamelor. Pentru „Te iubesc, mami!”, Gașca Zurli a pregătit deja o mulțime de povești, jocuri, cântecele și povestioare. 

Programul următoarelor spectacole din stagiunea 2025 va fi disponibil pe zurli.ro. 

spot_img
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului, instituției care a transmis informarea ori persoanelor (fizice/juridice) care au contribuit la realizarea lui, prin acordarea de informații, declarații, documente justificative etc.

Din acest motiv, publicația Stirilemedia.ro nu își asumă răspunderea pentru informațiile și detaliile publicate de autori, cu atât mai mult a celor ce au mențiunea DIN SURSE. Acestea reprezintă informații furnizate de terțe persoane, incluisv sub protecția anonimatului (la solicitarea lor).

Conținutul website-ului este destinat exclusiv informării publice și conține informații care nu sunt denaturate, cu excepția articolelor de tip pamflet în care se face această precizare. Copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conținutului acestui website (în limita a 500 de caractere, fără a cita sursa) este interzisă. Atenție! La articolele DIN SURSE, pentru exploatarea conținutului este obligatorie citarea sursei de 3 ori pe parcursul scrierii, cu link către publicația ȘtirileMedia.

Vă rugăm să aveți în vedere faptul că toate comentariile la articole sunt moderate, pentru a evita injuriile, calomniile, informațiile false, motiv pentru care vă încurajăm să comentați folosind un limbaj decent, evitând atacuri la persoană și informații false.

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Distribuie postarea:

Abonează-te

Cele mai citite

Articole similare

(Video) Seară amară la Constanța. Farul pierde în fața FCSB-ului după un blackout de 8 minute

Flavius Stoican, după eșec: „Degeaba marcăm două, dacă adversarii...

(Video) „S-a terminat!” Decizii radicale pentru protejarea Deltei Dunării în urma controlului

Diana Buzoianu: „Rezervația Delta Dunării merită mai mult” Administrația Rezervatiei...