Maşină trasă pe dreapta de poliţişti, la Cumpăna
Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Constanța – Serviciul Municipal de Ordine și Siguranță Publică, la data de 3 mai, în jurul orei 19.45, au efectuat semnal regulamentar de oprire șoferului unui autoturism care se deplasa pe strada Daciei din comuna Cumpăna. La volanul acestuia se afla o femeie, de 18 ani, iar în interiorul vehiulului a fost identificat un pasager, respectiv un bărbat, de 19 ani. Deoarece acesta avea un comportament nefiresc, s-a efectuat controlul corporal și al vehiculului.
Polişiştii au găsit un grinder
Cu această ocazie, în autoturism a fost identificat un grinder ce conținea fragmente dintr-o substanță susceptibilă a avea efecte psihoactive. Conducătoarea auto a fost testată cu aparatele etilotest și cu cel din dotare, în vederea stabilirii indiciilor cu privire la eventuala prezență a substanțelor pshihoactive, rezultatele fiind negative. În cauză au fost sesizați polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Constanța, potrivit competenței.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului, instituției care a transmis informarea ori persoanelor (fizice/juridice) care au contribuit la realizarea lui, prin acordarea de informații, declarații, documente justificative etc.
Din acest motiv, publicația Stirilemedia.ro nu își asumă răspunderea pentru informațiile și detaliile publicate de autori, cu atât mai mult a celor ce au mențiunea DIN SURSE. Acestea reprezintă informații furnizate de terțe persoane, incluisv sub protecția anonimatului (la solicitarea lor).
Conținutul website-ului este destinat exclusiv informării publice și conține informații care nu sunt denaturate, cu excepția articolelor de tip pamflet în care se face această precizare. Copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conținutului acestui website (în limita a 500 de caractere, fără a cita sursa) este interzisă. Atenție! La articolele DIN SURSE, pentru exploatarea conținutului este obligatorie citarea sursei de 3 ori pe parcursul scrierii, cu link către publicația ȘtirileMedia.
Vă rugăm să aveți în vedere faptul că toate comentariile la articole sunt moderate, pentru a evita injuriile, calomniile, informațiile false, motiv pentru care vă încurajăm să comentați folosind un limbaj decent, evitând atacuri la persoană și informații false.