Mașina era parcată pe o stradă din cartierul Tomis Plus
O mașină cu numere de înmatriculare de Ucraina a fost găsită de proprietar cu o anvelopă tăiată, în zona Tomis Plus. Persoana păgubită a postat pe Facebook mai multe fotografii, dar și un mesaj în care povestește ce s-a întâmplat.
”Bună ziua, stimați membri ai grupului! Vreau să vă împărtășesc o întâmplare neplăcută: peste noapte, cineva mi-a tăiat o anvelopă fără niciun motiv clar. Mașina era parcată regulamentar, de-a lungul străzii, fără să blocheze trecerea pietonilor sau a altor autoturisme.

Chiar dacă v-a deranjat ceva, aceasta nu este o justificare pentru a deteriora bunurile altcuiva. Puteați lăsa un bilet sau ridica ștergătorul, cum se obișnuiește, dar nicidecum să tăiați cauciucuri sau să zgâriați mașina”, se arată în postarea respectivă.
Persoana care a scris mesajul spune că respectivul cauciuc nu mai poate fi reparat și că înlocuirea lui costă 1.000 de lei. ”Poate că v-a deranjat faptul că mașina are numere ucrainene, dar nici acest lucru nu justifică un astfel de gest. Înțelegem că suntem oaspeți aici, dar nu suntem aici din propria voință, ci din cauza războiului.

Vă rog, nu mai tăiați anvelope și nu mai stricați bunurile altora. Puteți oricând lăsa un bilet.
Dacă cineva a văzut ceva sau are vreo informație legată de acest incident, v-aș fi foarte recunoscător să-mi spuneți”, se mai arată în postarea de pe Facebook.
Sursa foto: Facebook
