Medhouse banner

Percheziții în dosarul scandalului de la Urziceni, în care au murit două persoane

Date:

11 persoane, duse la audieri

În această dimineață, polițiștii Direcției de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Curtea de Apel București, efectuează 25 de percheziții, în județele Ialomița, Prahova, Ilfov și Teleorman, fiind vizate 15 persoane cercetate pentru tulburarea ordinii și liniștii publice și încăierare.

 Până la acest moment, au fost identificate 11 persoane, care sunt conduse la audieri.

În acțiune sunt angrenați 200 de polițiști și anume specialiști ai Direcției Operațiuni Speciale, luptători ai Serviciului pentru Intervenții și Acțiuni Speciale, polițiști din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București, inspectoratelor de poliție județene Ialomița, Prahova, Teleorman, Ilfov, luptători ai Serviciului pentru Acțiuni Speciale Ialomița, precum și 140 de jandarmi din cadrul Brigăzii Speciale de Intervenție a Jandarmeriei și inspectoratelor de jandarmi județene Ialomița și Constanța.

Reamintim că, la data de 10 februarie 2025,  Poliția Română, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Curtea de Apel București, a efectuat 15 percheziții domiciliare, în cauza penală înregistrată privind conflictul din Urziceni, județul Ialomița.

În urma acestora, au fost depistate și conduse la sediul unității de parchet, pentru audieri, 5 persoane, fiind descoperite mai multe bunuri de interes în cauză.

Totodată, în urma activităților investigative, a mai fost solicitat și obținut de la instanță un mandat de percheziție. Mandatul a fost pus în aplicare, în municipiul Brașov, cu sprijinul IPJ Brașov, fiind depistate alte 9 persoane.

spot_img
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului, instituției care a transmis informarea ori persoanelor (fizice/juridice) care au contribuit la realizarea lui, prin acordarea de informații, declarații, documente justificative etc.

Din acest motiv, publicația Stirilemedia.ro nu își asumă răspunderea pentru informațiile și detaliile publicate de autori, cu atât mai mult a celor ce au mențiunea DIN SURSE. Acestea reprezintă informații furnizate de terțe persoane, incluisv sub protecția anonimatului (la solicitarea lor).

Conținutul website-ului este destinat exclusiv informării publice și conține informații care nu sunt denaturate, cu excepția articolelor de tip pamflet în care se face această precizare. Copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conținutului acestui website (în limita a 500 de caractere, fără a cita sursa) este interzisă. Atenție! La articolele DIN SURSE, pentru exploatarea conținutului este obligatorie citarea sursei de 3 ori pe parcursul scrierii, cu link către publicația ȘtirileMedia.

Vă rugăm să aveți în vedere faptul că toate comentariile la articole sunt moderate, pentru a evita injuriile, calomniile, informațiile false, motiv pentru care vă încurajăm să comentați folosind un limbaj decent, evitând atacuri la persoană și informații false.

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Distribuie postarea:

Abonează-te

Cele mai citite

Articole similare

(Foto) Kira Kiralina, pisica din România care a cucerit și Scandinavia!

Frumusețea pisicii din România care continuă să cucerească lumea Kira...

O seară magică la Teatrul Național de Operă și Balet „Oleg Danovski”!

Sâmbătă de poveste la Teatrul Național de Operă și...

UNTOLD are nevoie de votul tău în clasamentul DJ Mag Top 100 Festivals!

104 zile până la UNTOLD ONE. Celebrează noua eră...

RAJA sistează furnizarea apei pentru 21 de ore

Se oprește apa pe bd. Alexandru Lăpușneanu, tronsonul bd....