Primăria Constanța scoate la licitație 169 de vehicule abandonate. VEZI care este prețul de pornire

Date:

Ofertele pot fi depuse până pe 11 aprilie

Municipiul Constanța, cu sediul în Constanța, bulevardul Tomis, nr. 51, localitatea Constanța, cod poștal 900725, organizează licitație de vânzare prin ofertă în plic închis pentru valorificarea lotului de 169 de vehicule fără stăpân sau abandonate intrate în proprietatea municipiului Constanța în baza Legii nr.421/2002. Ofertele vor fi deschise în data de 15.04.2025, ora 12:00, la sediul Primăriei municipiului Constanța din str. Cuza Vodă nr. 27.

Preț de pornire: 30.959 Euro.

Garanția de participare la licitație: 10% din prețul de pornire a licitației în echivalent Lei (Ron), conform raportului de paritate Euro/Leu (Ron) afișat de B.N.R. la data depunerii garanției; garanția se va depune în contul  RO29TREZ2315006XXX000443 Primăriei municipiului Constanța (CUI 4785631) deschis la Trezoreria Constanța.

Program de vizionare: Vehiculele pot fi vizionate în data de 04.04.2025, interval  orar 09:00-13:00 , la depozitele din Str. Câmpul cu Flori nr.10  și Str. Caraiman nr.1, Constanța, cu programare prealabilă la numărul de telefon 0241/485807.

Documentele necesare participării la licitație:

  • Certificat fiscal eliberat de Serviciul de impozite și taxe și alte venituri la bugetul local că nu are debite;
  • Certificat fiscal eliberat de Agenția națională de administrare fiscală a judetului Constanța că nu are debite;
  • Dovada depunerii garanției de participare la licitație;
  • Copie de pe certificatul de înmatriculare la Registrul comerțului pentru persoanele juridice;
  • Autorizație de mediu pentru valorificare vehicule scoase din uz valabilă;
  • Adresa de corespondență (e-mail) și numărul de telefon.

Modalitatea de prezentare a ofertei: un plic închis pe care se va menționa

„Pentru licitația lotului de 169 de vehicule fără stăpân sau abandonate din data de  15.04.2025, ora 12:00 ” care va conține:

  • Documentele necesare participării la licitație;
  • 1 plic închis care va conține oferta, pe care se va menționa „A nu se deschide până pe data de 15.04.2025, ora 12:00”.”

Data limită de depunere a ofertelor: Ofertele vor fi depuse la sediul Primăriei Constanța din str. Cuza Vodă nr. 27 până pe data de 11.04.2025, ora 13:00.

Rezultatul licitației: va fi anunțat participanților la adresa de email/numărul de telefon menționată/menționat în plic.

Regulamentul pentru valorificarea vehniculelor fără stăpân sau abandonate trecute în proprietatea municipiului Constanța în baza Legii nr. 421/2002, anexa 1 la HCL nr. 403/29.10.2021 poate fi consultat pe site-ul Primăriei municipiului Constanța.

spot_img
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului, instituției care a transmis informarea ori persoanelor (fizice/juridice) care au contribuit la realizarea lui, prin acordarea de informații, declarații, documente justificative etc.

Din acest motiv, publicația Stirilemedia.ro nu își asumă răspunderea pentru informațiile și detaliile publicate de autori, cu atât mai mult a celor ce au mențiunea DIN SURSE. Acestea reprezintă informații furnizate de terțe persoane, incluisv sub protecția anonimatului (la solicitarea lor).

Conținutul website-ului este destinat exclusiv informării publice și conține informații care nu sunt denaturate, cu excepția articolelor de tip pamflet în care se face această precizare. Copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conținutului acestui website (în limita a 500 de caractere, fără a cita sursa) este interzisă. Atenție! La articolele DIN SURSE, pentru exploatarea conținutului este obligatorie citarea sursei de 3 ori pe parcursul scrierii, cu link către publicația ȘtirileMedia.

Vă rugăm să aveți în vedere faptul că toate comentariile la articole sunt moderate, pentru a evita injuriile, calomniile, informațiile false, motiv pentru care vă încurajăm să comentați folosind un limbaj decent, evitând atacuri la persoană și informații false.

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Distribuie postarea:

Abonează-te

Cele mai citite

Articole similare

(Foto/Video) Dezastru în căminele studențești: pereți crăpați, instalații ruginite și condiții insalubre

Realitatea cruntă a căminelor din Constanța! În ce condiții...

Conferință de excepție la Constanța: „Timp și datare în gândirea iudaică veche”

Conferința „Timp și datare în gândirea iudaică veche”, susținută...

Un șofer fără permis, prins de polițiști pe strada Caraiman din Constanța

Amenzi de peste 7.000 de lei aplicate de polițiștii...

Proiecția specială cu invitați. „Furtună în Pacific” – un film despre curaj și provocările marinarilor

Întâlnire cu actorii filmului „Furtună în Pacific” la Centrul...