Medhouse banner

Vitezoman, prins de poliţiştii constănţeni! Acesta conducea cu 147 de km/h pe un drum unde limita de viteză este de 70 km/h

Date:

Vitezoman, prins de poliţişti, între municipiul Constanța și comuna Valu lui Traian

Vitezoman, prins de poliţişti! La data de 16 aprilie, în jurul orei 15.00, polițiștii au identificat un bărbat care a condus un autoturism pe D.N.3, între municipiul Constanța și comuna Valu lui Traian. Aparatul radar a înregistrat viteza de 147 km/h pe un tronson de drum unde limita de viteză este de 70 km/h. Bărbatul a fost depistat în cadrul unei acţiuni pentru asigurarea unui trafic rutier în siguranță, prin depistarea și sancționarea conducătorilor auto care nu respectă regimul legal de viteză.

Valoarea sancțiunilor contravenționale aplicate este de 112.000 de lei

Acțiunea s-a derulat pe principalele drumuri naționale din județul Constanța, unde au fost amplasate aparate de măsurare a vitezei. În urma neregulilor constatate, au fost aplicate 220 de sancțiuni contravenționale, dintre care 125 pentru nerespectarea regimului legal de viteză. Valoarea sancțiunilor contravenționale aplicate este de 112.000 de lei. Totodată, au fost retrase cinci certificate de înmatriculare. De asemenea, au fost reținute în vederea suspendării 26 de permise de conducere, dintre care 22 pentru depășirea limitei legale de viteză.

spot_img
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului, instituției care a transmis informarea ori persoanelor (fizice/juridice) care au contribuit la realizarea lui, prin acordarea de informații, declarații, documente justificative etc.

Din acest motiv, publicația Stirilemedia.ro nu își asumă răspunderea pentru informațiile și detaliile publicate de autori, cu atât mai mult a celor ce au mențiunea DIN SURSE. Acestea reprezintă informații furnizate de terțe persoane, incluisv sub protecția anonimatului (la solicitarea lor).

Conținutul website-ului este destinat exclusiv informării publice și conține informații care nu sunt denaturate, cu excepția articolelor de tip pamflet în care se face această precizare. Copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conținutului acestui website (în limita a 500 de caractere, fără a cita sursa) este interzisă. Atenție! La articolele DIN SURSE, pentru exploatarea conținutului este obligatorie citarea sursei de 3 ori pe parcursul scrierii, cu link către publicația ȘtirileMedia.

Vă rugăm să aveți în vedere faptul că toate comentariile la articole sunt moderate, pentru a evita injuriile, calomniile, informațiile false, motiv pentru care vă încurajăm să comentați folosind un limbaj decent, evitând atacuri la persoană și informații false.

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Distribuie postarea:

Abonează-te

Cele mai citite

Articole similare

Vis împlinit pentru o constănțeancă la Londra: «Astăzi am văzut toată familia regală britanică»”

O constănțeancă a luat parte, astăzi, la unul dintre...

Titluri de stat TEZAUR | O nouă emisiune cu dobânzi anuale de până la 7,25% pentru români

Ministerul Finanțelor lansează o nouă sesiune TEZAUR în luna...

Next Generation 112 | Acces voce-video-date pentru persoanele cu deficiențe de auz și vorbire

Noua tehnologie lansată de STS care revoluționează apelurile de...