Medhouse banner

Motocicliștii au „făcut” legea la 4V Rally Raid Constanța – România

Date:

Dobrogea și județul Constanța și-au confirmat din plin renumele de Dakarul României la ultima competiție de rally raid organizată în acest an.

Timp de două zile, peste o sută de participanți au căutat să dea ce au mai bun în ei atât pe traseu, cât și în parcul tehnic la ultimele ajustări ale echipamente de concurs, pentru a se impune în 4V Rally Raid Constanța România.

Așa cum se anunța încă de la început, întrecerea se bucură și de o participare internațională, cu sportivi din mai multe țări europene. Dintre aceștia se remarcă Dmtriy Mazanov, care concurează la clasa moto profi și care este nelipsit de la competițiile de rally raid care s-au organizat în Dobrogea în ultimii ani.

Împărțiți pe categorii de concurs, respectiv moto, auto, ssv și quad, dar și pe clase, adventure și profesioniști, aceștia s-au întrecut în prima zi a competiției în zona de nord est a județului. Din fericire, vremea a fost de partea lor pe toată durata concursului și au scăpat de ploaia care s-a abătut asupra Constanței în ziua de sâmbătă. Astfel, ei s-au putut bucura astfel de soare dar și de peisajul dobrogean din această vară târzie.

A doua zi de concurs le-a oferit participanților o veritabilă vreme dobrogeană, în care vântul în rafale a crescut gradul de dificultate al întrecerii, cei mai mult de suferit având concurenții de la clasa moto.

Pe durata celor patru zile ale evenimentului, constănțenii, turiștii aflați pe Litoral și împătimiții sporturilor cu motor, au putut vizita parcul auto ce a fost amenajat în parcarea hotelului Oxford, de la intrarea în stațiunea Mamaia. Cu această ocazie ei au putut vedea mașinile de concurs, motocicletele sau celebrele SSV-uri care fac senzație la fiecare întrecere de acest gen.

4V Rally Raid Constanța România este un proiect derulat de Asociația Club Sportiv 4V Motorsport cu sprijinul Consiliului Județean Constanța.

Sursă foto: 4V Motorsport

spot_img
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului, instituției care a transmis informarea ori persoanelor (fizice/juridice) care au contribuit la realizarea lui, prin acordarea de informații, declarații, documente justificative etc.

Din acest motiv, publicația Stirilemedia.ro nu își asumă răspunderea pentru informațiile și detaliile publicate de autori, cu atât mai mult a celor ce au mențiunea DIN SURSE. Acestea reprezintă informații furnizate de terțe persoane, incluisv sub protecția anonimatului (la solicitarea lor).

Conținutul website-ului este destinat exclusiv informării publice și conține informații care nu sunt denaturate, cu excepția articolelor de tip pamflet în care se face această precizare. Copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conținutului acestui website (în limita a 500 de caractere, fără a cita sursa) este interzisă. Atenție! La articolele DIN SURSE, pentru exploatarea conținutului este obligatorie citarea sursei de 3 ori pe parcursul scrierii, cu link către publicația ȘtirileMedia.

Vă rugăm să aveți în vedere faptul că toate comentariile la articole sunt moderate, pentru a evita injuriile, calomniile, informațiile false, motiv pentru care vă încurajăm să comentați folosind un limbaj decent, evitând atacuri la persoană și informații false.

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Distribuie postarea:

Abonează-te

Cele mai citite

Articole similare

(Galerie Foto) Succes răsunător în Grecia: Două noi trofee majore pentru filmul regizat de Toma Enache

„ENESCU, jupuit de viu” câștigă două mari trofee la...

Sprijin pentru profesionalizarea asistenților personali ai persoanelor cu handicap grav

Sesiune de instruire pentru asistenții personali din Constanța În perioada...

(Video) Un bărbat a „plătit” scump pentru desenele făcute într-o stația CT BUS

A desenat pe geam, apoi a trebuit să îl...

(Foto/Video) 47 de păsări exotice, fără documente legale de transport, depistate la Giurgiu

Captură neobișnuită la Giurgiu. 47 de păsări exotice, descoperite...