O idee ingenioasă de afaceri a fost pusă în aplicare de o firmă care creează pungi personalizate pentru clienti. Se vând pungi pentru toate ocaziile, inclusiv pentru pomeni, după cum o arată şi produsele promovate pe site. O strategie inedita la care nu mulţi s-au gândit până acum.
Reprezentanţii societăţii arată în descriere că „pungile de hârtie Kraft Albit cu mâner tip sfoară sunt ideale pentru transportul produselor alimentelor pentru restaurante, fast food-uri, pizzerii, firme de catering, cafenele, sau magazine de tip take away. Pungile din hârtie pot fi personalizate la cerere cu brandul clientului”.
Pe site-ul respectiv pungile personalizate pentru pomana se vând cu 265 de lei pentru 250 de bucăţi sau 199 de lei 100 de bucăţi.
Pungile de pomană sunt nelipsite de la multe pomeniri. Aceste pungi trebuie să conțină mâncare de post sau de „dulce” și să se respecte cu strictețe tradițiile, așa cum recomandă duhovnicii. Pachetele pentru parastas se oferă după slujba de comemorare a celui trecut în neființă și se împart la rude, vecini, persoane apropiate, celor pe care nu îi cunoști.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului, instituției care a transmis informarea ori persoanelor (fizice/juridice) care au contribuit la realizarea lui, prin acordarea de informații, declarații, documente justificative etc.
Din acest motiv, publicația Stirilemedia.ro nu își asumă răspunderea pentru informațiile și detaliile publicate de autori, cu atât mai mult a celor ce au mențiunea DIN SURSE. Acestea reprezintă informații furnizate de terțe persoane, incluisv sub protecția anonimatului (la solicitarea lor).
Conținutul website-ului este destinat exclusiv informării publice și conține informații care nu sunt denaturate, cu excepția articolelor de tip pamflet în care se face această precizare. Copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conținutului acestui website (în limita a 500 de caractere, fără a cita sursa) este interzisă. Atenție! La articolele DIN SURSE, pentru exploatarea conținutului este obligatorie citarea sursei de 3 ori pe parcursul scrierii, cu link către publicația ȘtirileMedia.
Vă rugăm să aveți în vedere faptul că toate comentariile la articole sunt moderate, pentru a evita injuriile, calomniile, informațiile false, motiv pentru care vă încurajăm să comentați folosind un limbaj decent, evitând atacuri la persoană și informații false.