Medhouse banner

Scandal pe strada Ion Ursu din Constanța: bărbat recalcitrant, amendat cu 9.500 de lei

Date:

Bărbatul a fost transportat la Secția de Neuropsihiatrie Palazu

La data de 9 iunie a.c., în jurul orei 21:30, polițiști din cadrul Poliției municipiului Constanța au fost sesizați cu privire la faptul că, pe strada Ion Ursu din municipiul Constanța, o persoană ar provoca scandal în spațiul public.

La fața locului s-au deplasat polițiștii, care au intervenit pentru aplanarea conflictului, fiind identificat un bărbat, de 34 de ani.

Persoana în cauză a fost imobilizată și condusă la sediu unde, însă, a continuat să provoace scandal, refuzând să se legitimeze și adresând injurii, totodată având comportament recalcitrant.

În urma verificărilor și a comportamentului manifestat, persoana a fost sancționată contravențional cu amendă în valoare totală de 9.500 de lei, dintre care 6.000 lei pentru împiedicarea organelor de ordine publică la îndeplinirea atribuțiilor de serviciu, 1.000 lei pentru provocare de scandal, 1.000 lei pentru adresarea de injurii și 1.500 lei pentru refuz de legitimare.

Ulterior, a fost solicitată intervenția unei ambulanțe, iar bărbatul în cauză a fost transportat la Secția de Neuropsihiatrie Palazu pentru evaluare și îngrijiri medicale de specialitate.

Polițiștii constănțeni le reamintesc cetățenilor că respectarea legii și a ordinii publice este esențială pentru siguranța tuturor.

Totodată, echipajele de poliție vor interveni ferm în situațiile care pun în pericol liniștea comunității.

Pentru orice situație de urgență, polițiștii vă roagă să apelați numărul unic 112.

spot_img
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului, instituției care a transmis informarea ori persoanelor (fizice/juridice) care au contribuit la realizarea lui, prin acordarea de informații, declarații, documente justificative etc.

Din acest motiv, publicația Stirilemedia.ro nu își asumă răspunderea pentru informațiile și detaliile publicate de autori, cu atât mai mult a celor ce au mențiunea DIN SURSE. Acestea reprezintă informații furnizate de terțe persoane, incluisv sub protecția anonimatului (la solicitarea lor).

Conținutul website-ului este destinat exclusiv informării publice și conține informații care nu sunt denaturate, cu excepția articolelor de tip pamflet în care se face această precizare. Copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conținutului acestui website (în limita a 500 de caractere, fără a cita sursa) este interzisă. Atenție! La articolele DIN SURSE, pentru exploatarea conținutului este obligatorie citarea sursei de 3 ori pe parcursul scrierii, cu link către publicația ȘtirileMedia.

Vă rugăm să aveți în vedere faptul că toate comentariile la articole sunt moderate, pentru a evita injuriile, calomniile, informațiile false, motiv pentru care vă încurajăm să comentați folosind un limbaj decent, evitând atacuri la persoană și informații false.

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Distribuie postarea:

Abonează-te

Cele mai citite

Articole similare