Medhouse banner

Universitatea „Ovidius” din Constanța a obținut titlul de Vicecampioană Națională Universitară la Handbal Feminin

Date:

Echipa UOC, locul II la Campionatul Național Universitar de Handbal

Echipa Universităţii „Ovidius” din Constanța (UOC) a obținut locul II și titlul de Vicecampioană Națională Universitară la Handbal Feminin în cadrul competiției care s-a desfășurat în perioada 21 – 23 mai 2025, la Constanța.

Echipa UOC, coordonată de conf. univ. dr. Adrian Georgescu și conf. univ. dr. Florin Cazan, a fost formată din: Ana Cristea – portar, Ana Maria Micu – portar, Ariana Cercel, Mery Mohamad, Alexandra Pop, Mioara Ciubotaru, Iulia Sava, Ștefania Epureanu, Mirabela Coteț, Adelina Iordache, Noemi Mezei, Andreea Mici, Andra Moroianu, Mihaela Mihai, Stefania Stoica, Andreea Ailincăi.

Clasamentul final la Campionatul Național Universitar de Handbal Feminin 2025:

1. Universitatea Politehnica din București

2. Universitatea „Ovidius” din Constanța

3. Universitatea „Vasile Alecsandri” din Bacău

4. Universitatea de Vest din Timișoara

5. Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca

6. Universitatea Națională de Educație Fizică și Sport din București (UNEFS București)

7. Universitatea Transilvania din Brașov

8. Academia Forțelor Aeriene Brașov

„A fost o finală trăită cu intensitate, în care echipa Universității Ovidius din Constanța a demonstrat coeziune, curaj și pasiune. Deși am ratat aurul, am câștigat ceva mult mai valoros: o echipă unită, o adevărată familie. Felicit jucătoarele, antrenorii și suporterii care au creat împreună o performanță memorabilă”, precizează prof. univ. dr. Ionel Melenco, decanul FEFS.

spot_img
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului, instituției care a transmis informarea ori persoanelor (fizice/juridice) care au contribuit la realizarea lui, prin acordarea de informații, declarații, documente justificative etc.

Din acest motiv, publicația Stirilemedia.ro nu își asumă răspunderea pentru informațiile și detaliile publicate de autori, cu atât mai mult a celor ce au mențiunea DIN SURSE. Acestea reprezintă informații furnizate de terțe persoane, incluisv sub protecția anonimatului (la solicitarea lor).

Conținutul website-ului este destinat exclusiv informării publice și conține informații care nu sunt denaturate, cu excepția articolelor de tip pamflet în care se face această precizare. Copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conținutului acestui website (în limita a 500 de caractere, fără a cita sursa) este interzisă. Atenție! La articolele DIN SURSE, pentru exploatarea conținutului este obligatorie citarea sursei de 3 ori pe parcursul scrierii, cu link către publicația ȘtirileMedia.

Vă rugăm să aveți în vedere faptul că toate comentariile la articole sunt moderate, pentru a evita injuriile, calomniile, informațiile false, motiv pentru care vă încurajăm să comentați folosind un limbaj decent, evitând atacuri la persoană și informații false.

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Distribuie postarea:

Abonează-te

Cele mai citite

Articole similare

Derby la Ovidiu. Farul Constanța primește vizita FCSB-ului în etapa a 5-a din play-out

Biletele s-au pus în vânzare! „Marinarii” întâlnesc FCSB în...

Toți consumatorii din Mircea Vodă vor rămâne fără apă la robinete

Atenție, locuitori din Mircea Vodă! Se sistsază furnizarea apei...

(Foto) Plăcinta dobrogeană, protejată prin lege. Doar două firme din România au dreptul legal de a folosi această denumire

„Plăcinta dobrogeană” este denumire protejată la nivelul Uniunii Europene Denumirea...