Medhouse banner

(Video) UPDATE – Două persoane au fost jefuite în plină stradă. I-a smuls banii din mână

Date:

Suspecții au fost prinși în Constanța

Polițiștii din cadrul Poliției orașului Cernavodă au fost sesizați, prin apel 112, cu privire la faptul că pe strada Unirii din orașul Cernavodă ar fi avut loc o tâlhărie.

Polițiștii deplasați la fața locului au constatat că cele sesizate se confirmă, fiind identificat un bărbat, de 72 de ani, căruia i-ar fi fost sustrasă suma de 13.000 de lei, în timp ce se deplasa pe strada Unirii din orașul Cernavodă, alături de soția sa.

Din cercetările efectuate de polițiști a rezultat faptul că persoane necunoscute ar fi smuls banii din mâna persoanei vătămate și ar fi împins-o la sol, ulterior părăsind locul faptei.

Până la aceste moment, a fost identificat un bărbat, de 41 de ani, bănuit de comiterea faptei.

Cercetările continuă pentru identificarea tuturor persoanelor implicate și luarea măsurilor legale care se impun.

UPDATE:

Urmare a cercetărilor în dosarul penal privind infracțiunea de tâlhărie calificată, comisă asupra a două persoane, de 57, respectiv 72 de ani, polițiști din cadrul Poliției orașului Cernavodă, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Medgidia, au reținut o femeie, de 26 de ani, și un bărbat, de 41 de ani, suspectați de comiterea faptelor.

Din cercetările efectuate de către polițiști din cadrul Poliției orașului Cernavodă a reieșit faptul că un alt bărbat, de 31 de ani, ulterior comiterii faptei, i-ar fi transportat pe cei doi cu un autoturism, în municipiul Constanța.

În urma investigațiilor, polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale i-au depistat pe cei doi presupuși autori, în municipiul Constanța.

Cu ocazia controlului corporal, asupra bărbatului suspectat a fost identificată suma de bani sustrasă, prin violență, de la cele două victime.

Prejudiciul a fost recuperat în totalitate și predat părților vătămate.

Femeia de 26 de ani și bărbatul de 41 de ani au fost reținuți, pentru 24 de ore, fiind introduși în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă.

Astăzi, persoanele în cauză urmează a fi prezentate procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Medgidia, cu propunere de sesizare a instanței de judecată, în vederea arestării preventive.

Cercetările continuă față de bărbatul de 31 de ani, sub aspectul săvârșirii complicității la infracțiunea de tâlhărie calificată.

spot_img
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului, instituției care a transmis informarea ori persoanelor (fizice/juridice) care au contribuit la realizarea lui, prin acordarea de informații, declarații, documente justificative etc.

Din acest motiv, publicația Stirilemedia.ro nu își asumă răspunderea pentru informațiile și detaliile publicate de autori, cu atât mai mult a celor ce au mențiunea DIN SURSE. Acestea reprezintă informații furnizate de terțe persoane, incluisv sub protecția anonimatului (la solicitarea lor).

Conținutul website-ului este destinat exclusiv informării publice și conține informații care nu sunt denaturate, cu excepția articolelor de tip pamflet în care se face această precizare. Copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conținutului acestui website (în limita a 500 de caractere, fără a cita sursa) este interzisă. Atenție! La articolele DIN SURSE, pentru exploatarea conținutului este obligatorie citarea sursei de 3 ori pe parcursul scrierii, cu link către publicația ȘtirileMedia.

Vă rugăm să aveți în vedere faptul că toate comentariile la articole sunt moderate, pentru a evita injuriile, calomniile, informațiile false, motiv pentru care vă încurajăm să comentați folosind un limbaj decent, evitând atacuri la persoană și informații false.

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Distribuie postarea:

Abonează-te

Cele mai citite

Articole similare

Cum poți plăti factura de apă pe 1 Mai? Casieriile RAJA vor fi închise

Atenție, abonați! Casieriile RAJA și compartimentele cu publicul nu...

Alertă alimentară! Arahide retrase de la vânzare din magazine. Consumatorii, avertizați despre prezența aflatoxinelor

Arahide „Fine Life” retrase de urgență din magazine Autoritatea Națională...

(Video) 17 sturioni au fost redați mediului natural de Garda de Coastă

Polițiștii de frontieră au salvat 17 sturioni prinși în...